Plisé žaluzie na míru

VHM – nejen garážová vrata

Plisé rolety

Moderní • elegantní • variabilní • praktické.
Díky těmto vlastnostem si Plisé rolety získávají u zákazníků čím dál větší oblibu. Používání záclon v dnešní době ustupuje a pro ty, kteří chtějí jednou roletou nahradit záclony i závěsy zároveň, je plisé tou nejlepší volbou. Stačí zvolit variantu “Combined” nebo “Double” a vybrat dvě tkaniny z naší nabídky, která obsahuje velmi průsvitné, částečně průsvitné i zcela neprůsvitné textilie

ÚSPORY ENERGIE
V porovnání s jinými druhy vnitřní stínicí techniky jsou úspory energie v případě použití rolet plisé nesrovnatelně vyšší. Roleta přiléhá přímo na sklo a teplo/ zima hůře pronikají do místnosti. V zimě tak šetříte náklady za topení, v létě za klimatizaci. Pro ještě lepší vlastnosti nabízíme speciální termoizolační tkaniny.

VARIABILITA
Dopadá slunce pouze na spodní část okna? V případě běžných rolet musíte stáhnout celou roletu. Plisé však můžete používat na libovolnou část okna.
Kdykoliv vybíráte vhodné stínění, řešíte otázku, zda zvolit více nebo méně stínicí tkaninu. Častěji využíváme méně stínicí textilie (pro zajištění soukromí, lehké přistínění se zachováním dostatku světla v místnosti), když se ale chceme dívat na televizi, pracovat na počítači nebo spát po noční směně, je najednou potřeba větší zastínění nebo zatemnění místnosti. Protože plisé může kombinovat dvě látky, vyřešíte všechny funkce v jedné roletě.

Snadná montáž Plisé rolet

Rolety snadno připevníte vruty do rámu okna. Pokud nechcete nebo nemůžete zasahovat do rámu, nabízíme Vám speciální držáky pro montáž bez vrtání. U obou způsobů montáže můžete plisé z okna kdykoliv snadno sejmout, což oceníte především při čištění oken.

SNADNÉ, RYCHLÉ A BEZPEČNÉ OVLÁDÁNÍ
Plisé se ovládá tahem pomocí madel, při umístění rolet ve výšce se dodává ovladací tyč.

Plisé žaluzie

Technické informace

BAREVNOST PROFILŮ
Plisé žaluzie se připevňují přímo na okna, proto je důležitá možnost sladění barev rámu okna a profilů roletky. V naší nabídce naleznete základní barevnost i imitace dřeva – pro každé okno nabízíme vhodné řešení.

KOMBINACE DVOU LÁTEK
Základní provedení rolet plisé – STANDARD – obsahuje dva profily s madly, mezi kterými je vedena jedna látka dle výběru zákazníka. Díky dalším variantám výrobku však plisé neplní pouze funkci rolet. S možností kombinovat dvě látky na jednom výrobku jsou plisé velmi variabilní a zastoupí i funkci záclon.
Systém COMBINED – obě látky mají společný prostřední profil, systém DOUBLE – dvě samostatné roletky, každou ovládáte zvlášť. U obou systémů vybíráte dvě látky z naší nabídky. Většinou se jedná o látku s řidší strukturou nebo světlou barvou (plní funkci záclony a ochrany soukromí) a o látku tmavou až blackoutovou, která plně ochrání před slunečním zářením.

UMÍSTĚNÍ, VYMĚŘENÍ, ZPŮSOB MONTÁŽE

Jedna z prvních otázek, kterou je potřeba při pořizování plisé vyřešit, je umístění rolet. Od toho se následně odvíjí způsob vyměření a montáže. Plisé se obvykle umisťují přímo na okno, a to do rámu okna (plisé je mezi zasklívacími lištami a rozměr souhlasí s rozměrem skla) nebo na rám okna (rozměr plisé na výšku odpovídá výšce okenního rámu, na šířku Plisé přesahuje šířku skla).
Držáky rolet se na čtyřech místech připevní vždy dvěma vruty. Zákazníci však často nemohou nebo nechtějí zasahovat do rámu oken, proto pro rolety plisé nabízíme speciální držáky pro připevnění bez vrtání, a to pro oba způsoby umístění plisé (do rámu/ na rám okna). Držáky se na čtyřech místech zaháknou za rám okna a roleta se na ně připevní.
Ať už se zákazníci rozhodnou pro jakýkoliv způsob připevnění plisé, jedno zůstává společné: Roletky je možné vždy velmi snadno sundat, což zákazníci ocení především při mytí oken.

PLISÉ žaluzie PRO STŘEŠNÍ OKNA

Díky svým výborným termoizolačním vlastnostem se tyto rolety často používají do střešních oken. Aby nedocházelo k prověšování látky, používáme pro roletky do střešních oken lanka, která plisé zpevňují.
Také Plisé pro střešní okna lze připevnit všemi výše uvedenými způsoby (do rámu okna/ na rám okna/ bez vrtání).
Nově v nabídce: střešní systém s vodícími lištami, které roletce dodávají elegantní vzhled, snižují průsvitnost na stranách plisé a zamezují jejich prověšování. Dostupná barevnost vodících lišt: bílá RAL 9016, béžová RAL 1014, hnědá RAL 8028, stříbrná eloxovaná a borovice.

Plissé Klasik

Plissé je jedinečným zástupcem třídy plissovaného (skládaného) látkového stínění. Plissé – látková žaluzie, která oblékne Vaše okna, zútulní interiér a poskytne zastínění Vaší místnosti. Plissé je vysoce variabilní díky svému jedinečnému způsobu ovládání a možnosti umístění i do atypických oken.
KLASIK Plisé je horkou novinkou v oblasti interiérového stínění, které je určeno k montáži nejen do standardních oken, ale také do oken střešních a zimních zahrad. Jen spojením kvalitních materiálů jednotlivých komponentů, extrudovaných hliníkových profilů a polyesterových tkanin, vzniká designový produkt prvotřídní kvality 21. století a vysoké variability dle Vašich požadavků.
Tyto Plissé KLASIK vyrábíme v nejvariabilnějším provedení: horní i spodní profil je plně pohyblivý v bočním šňůrkovém vedení a k oknu je fixován 4 plastovými botičkami. Díky tomu je možné si nastavit stínící pruh plisované látky v kterékoliv části Vašeho okna. Na každém kusu profilu je ovládání PVC madlem.
Způsoby montáže jsou velice jednoduché, můžete si zvolit variantu montáže mezi zasklívací lišty, na rám a nejjednodušší způsob je na křídlo bez vrtání.

Látkové žaluzie

Látky
K dispozici máme přes 200 plisovaných látek, které jsou o různých vlastnostech.

 • látky s různým stupněm propustnosti světla
 • zatemňující látky
 • reflexní látky
 • látky s napařovanou hliníkovou vrstvou eliminující sílu tepelného záření
 • blackoutové látky, které zatemní interiér úplně
 • látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světa

Barvy plastů a komponentů Vám sladíme k barvě profilů a barvě šňůrky k látce.
Plissé látky, u kterých to jejich specifikace dovoluje, je možné omýt ve vodě s teplotou do 30°C s malým přídavkem mýdla na praní. Výrobek položíme do lázně, umyjeme, následně vytáhneme a stačením horního a spodního profilu vytlačíme z látky vodu. Necháme okapat a pověsíme do okna. Během sušení necháme látku ve staženém stavu. NEŽEHLÍME.
U nepratelných látek provádíme údržbu pouze navlhčenou utěrkou popřípadě prachovkou či vysavačem.

Ovládání
Manuálně pomocí PVC madla, které je umístěno na každém kusu extrudovaného hliníkového profilu.

Výhody

 • elegantní prvek
 • montáž mezi zasklívací lišty, na rám nebo na křídlo bez vrtání
 • plně pohyblivé provedení horního i spodního profilu
 • nastavení stínícího pruhu plisované látky v kterékoliv části Vašeho okna
 • jednoduchá údržba
 • velký výběr látek

Plisé žaluzie na míru vám dodáme včetně profesionální montáže a servisu v regionech
OLOMOUC, PROSTĚJOV, PŘEROV a okolí

Zajímá vás víc? Ptejte se

Poradíme vám! Jsme vám k dispozici